Solaryum, Solaryum Salonları ve Broz Ten

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Bronz bir Tene Sahip Olmak için Solaryum - Solaryum

Yaz mevsimine beyaz tenle başlamak istemiyorsanız, alternatiflerinizden birisi de solaryum salonlarıdır. Bilim adamlarının güneş ışınlarındaki fazla miktardaki UV''den (ultraviyole ışınları) korunmanın önemini vurgululuyorlar. Güneş yağları, güneşten gelen zararlı UV ışınlarını süzüyor ve cildinizi bronzlaştıracak miktarda ışını geçiriyorlar. Bilim adamları ve kozmetik ile uğraşanlar, zararlı miktarların çok altındaki UV ışın üreten "yapay bronzlaştırıcı" solaryum makinelerini ürettiler. Solaryumlar, her mevsim bronz bir tene sahip olmak için gereken UV''yi sağlıyor. Solaryumlara olan talep de her geçen gün biraz daha artıyor.

Solaryumun iki temel parçası vardır. Enerji sağlayan ünite ve ışınları üreten lambalar. Ultraviyole hakkında bilgi sayfalarımızda var. UV A ve UV B bronzlaşmada en çok rol oynayan ışınlar. UV A daha az enerjili olduğunda özellikle lamba ve reflektör olarak bulunuyor ve yüze uygulamada kullanılıyor. UV B lambaları ise UV A lambaları ile birlikte solaryum yatakları veya kabinlerinde uygulanmakta.

UV ışınları vücutta D vitamini yapımını sağlayan kaynaktır. Vücuda kalsiyumun emilmesi ve kemik erimesini önlemede büyük rol oynar. Doktorlar, solaryumun güneşin zararlı etkilerini içermediği görüşünde birleşiyorlar. İnsanlar, solaryum sonrasında kendilerini daha güzel ve bakımlı hissediyorlar. Bu da menapoza ve antopoza girenlerin, kendilerini daha sağlıklı hissetmelerine neden olarak, cinsel yaşamlarına da yansıyor.

Özellikle, kadınların bugüne kadar güneş ışınları ile elde ettiği bronzluk; artık solaryum sayesinde daha sağlıklı yollardan vücudumuzu yıl boyunca kaplıyor. Solaryuma her girişte, ne kadar kalınacağı ve hangi sıklıklar ile girileceği uzmanlarca belirlenir. Bu belirlemede cilt rengi ve diğer bazı faktörler rol oynar. Eğer belli programların dışına çıkılırsa ciddi zararlara neden olur (ciltte lekeler ve cilt kanseri). Ortalama, yılda 10-20 seans normal kabul edilmektedir.

Bir tür UV lambası yenidoğan bebeklerdeki sarılık tedavisinde de kullanılmaktadır. Solaryumda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var, makyajla solaryuma girilirse alerjiye neden olabiliyor. Doktorlar, özellikle ilk üç seansın önemli olduğunu, kişinin güneşe olan alerjisinin ölçülmesi gerektiğini vurguluyorlar. Her seans sonrası solaryum yatakları veya kabinleri dezenfekte edilmelidir. Mantar enfeksiyonlarını, özellikle bu yolla bulaşabilir.

Kaynak : www.kadinmagazin.com

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Hamilelik ve Solaryum
Solaryumun Faydaları
12 Soruda Solaryum
Solaryumla Güneş Arasındaki Fark
İlk Solaryum Tecrübesi
Solaryumla D Vitamini Sentezi Yapar mı
Solaryum Nedir ?
Solaryum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Solaryum ve Bronz Ten

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com