Cilt Lekeleri, Kollajen ile Genç Kalmanın Sırları

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Kollajen ile Genç Kalmanın Sırları - Cilt Lekeleri

Kırışıklıklar ve izler, pek çok iç ve dış faktörün etkisiyle derinin normal kollajen yapısının bozulmasıyla ortaya çıkar. Yaş, yorgunluk,stres, hastalıklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün doğal hareketleri bile zaman içinde kollajen dokusunun etkilenmesine neden olur.

Tıp biliminde son yıllarda meydana gelen gelişmeler, deri altına kollajen enjekte edilmesi suretiyle derideki defektleri kapatma imkanını sağlıyor. Aslında kırışıklıklar ve izler, pek çok iç ve dış faktörün etkisinde derinin normal kollajen yapısının bozulmasıyla ortaya çıkar.

Yaş, yorgunluk, stres, hastalıklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün doğal hareketleri bile zaman içinde kollajen dokusunun etkilenmesine neden olur. Yaşlanma olayı ise kişisel faklılıklara bağlı olarak değişik hız ve şiddetle olurken, kozmetik müdalaleler ve masaj-egzersiz bu olayı durdurmaya yeterli olmaz.

Deri altına kollajen enjekte edilmesi suretiyle derideki defektleri kapatma imkanını sağlıyor. Yunanca''da ‘yapıştırıcı'' anlamına gelen kollajen, memelilerde kemik, deri, tendon, bağ ve kan damarlarında yapıyı desteklemek için bulunan bir proteindir. Kollajen aynı zamanda bağ dokuyu birlikte tutan bir yapıştırıcıdır. Hayvan ve insan kollajenlerinin kimyasal yapısı çok benzerdir.

1.ve 3. tip kollajen insanlarda biyomateryal olarak uzun zamandır kullanılmaktadır.

Toplumun küçük yüzdesi (%5) kollajen, gereçlerine karşı hipersensitivite göstermiştir. Fakat geniş bir çoğunlukla sığır kollajeni biyomateryal olarak güvenle kullanabilmektedir. Enjekte edilebilen kollajenler (Zyderm ve zyplast kollajen gibi) en yüksek derecede saflaştırılmış kollajenlerdir. Hayvan deneklerde zyderm ve zyplast, kullanılan diğer kollajen bazı gereçlerden bağışıklık açısından daha düşük olduğu gözlenmiştir.

15 dakikalık uygulamalarla kırışıklıklar ve izlerin yok olduğu kollajen tedavisi şimdilerde tercih edilen bir gençlik iksiri niteliğini taşıyor. Amerika''da FDA tarafından yüzdeki düzensizliklerinde ve skarlar da ( yara izi ) kullanımı onaylanmış doğal kollajen, alerjik reaksiyona neden olmaması ve zamanla vücudun kendi kollajeni gibi yıkıma uğraması da uygulamanın kabul edilmesine neden olmuştur.

Çok yüksek düzeyde prüfiye edilmiş ve deimmünize olmuş sığır (bovin) kollajen''i yüzdeki kırışıklıkların ve skarların düzeltilmesi için tercih edilen tek kollajen olmuştur. Bu kollajen enjeksiyonlarından sonra deri altına enjekte edilen kollajen deride fibroblastların aktivasyonunu içeren deri dinamiğine adapte olmakta ve deri altı dokusunun yeni kollajen yapısını oluşturmaktadır.

Cerrahi uygulama olarak kabul edilmeyen kollajen uygulaması, basitliği yanında dakikalar içinde yüzdeki fasial kırışıklıkları düzeltip altı ay bir yıl boyunca süren bir sonuç vermekte, gerektiğinde bu süreler sonunda tekrar edilebilmektedir.

Gerek erkeklere ve gerekse hanımlara her yaşta uygulanabilen kollajen, yüzde kozmetik düzelmenin yanında skarların yok edilebilmesi için de uygun bir girişim özelliği taşıyor. Kişisel ihtiyaçlara yönelik düzeltme ve girişimlerin yapıldığı kollajen uygulamaları başta Amerika, Kanada, Fransa, Belçika gibi gelişmiş pekçok ülkede olduğu kadar Orta Doğu ülkelerinde de yapılmaktadır.

Şimdilik yalnızca yüzde derinin bakımı için uygulanana kollajen tıbbi bir ürün olarak uluslararası kalite standartlarında Amerika''da üretilerek, kişisel uygulamalar için sunulmaktadır.

Kaynak : >www.hastarehberi.com

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Çillerden Kurtulmanın Yöntemleri
Cilt Lekeleri ve Çözüm Önerileri
Deri Lezyonları
Kırışıklık, Şekil Bozukluğu, Leke ve Sivilce İzleri
Leke Giderme Nasıl Yapılır
Cilt Lekelerine Lazer Tedavileri
Benler ve Çiller Hakkında Bilmek İstedikleriniz ?
Cilt Sorunlarına Etkin Çözümler - Cilt Lekeleri
Cilt Lekelerini Tanıyın
Leke ve Benler
Zımparayla izlerin silinmesi
Celerit Plus
Cilt Lekeleri ve Çözüm Önerileri
Akne, Akne İzleri ve Tedavisi

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com