Merak Ettikleriniz, Estetik ameliyat ile aşı kilolardan kurtulma

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Aşırı kilolardan estetik ameliyat yaptırarak kurtulabilir miyim?

Günümüzde beslenme anlayışının hazır gıda ve yüksek kalori içerikli gıdalara kayması ve fiziksel aktivitenin azalmasından dolayı gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde obezite yani şişmanlık insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder duruma gelmiştir. kliniğimde gördüğüm ve internet aracılığı ile bana ulaşan bir çok hastada aşırı kilo probleminin estetik ameliyatla önlenmesine yönelik çok sayıda bildirim alıyorum. Öncelikle bazı konuların netleştirilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

Estetik ameliyatlar; liposuction, karın germe ve diğer vücut kontür düzeltme yöntemleri kilo vermeyi sağlayan işlemler değildir. Bu ameliyatlarının başarısını hastaların ameliyat öncesi ve sonrası kilo değişikliği ile ölçmüyoruz. Sonuçlar hastaların bedenlerindeki şekil değişikliği, varolan deformasyonun ortadan kaldırılması, daha iyi estetik ve fonksiyonel görünümün kazanılması ile değerlendirilir. Kilo vermeye yönelik cerrahi uygulamalar "Bariyatrik cerrahi" ismiyle anılır. Çoğunluğu mide barsak sistemi üzerinde yapılan değişikliklerdir. Gastrik by-pass, mide hacmini daraltıcı kelepçe gibi işlemler bu konu başlığı altında bulunur. Uygulamaları bu konu üzerinde uzmanlaşmış genel cerrahlar yapar. Mideye balon yerleştirme işlemi de endoskopik yolla gastroenteroloji uzmanları tarafından yapılır.

Bariyatrik cerahi konusunda dikkat çekmek istediğim nokta, bu işlemlerin ciddi riskleri olduğu ve morbid obez olarak adlandırılan aşırı kiloların hasta sağlığını ciddi anlamda etkilediği popülasyona uygulandığıdır. Sadece hastanın isteği üzerine değil endokrinolog, Kardiyolog ve beslenme uzmanları tarafından hastanın iyiliğine olacağına karar verildiği zaman uygulanabilmesidir. Diyetle ve egzersizle verilebilecek kadar kilo fazlalığı için bu yöntemleri uygulatma sonunda geri dönüşü olmayan sağlık problemlerine neden olabilir.

Ben kişisel olarak vücut kitle endeksleri 30'un üstünde olan hastalara karın germe ve liposuction ameliyatını önermiyorum. Cünkü bu hastalarda yapılan estetik müdahaleler sonrası hem komplikasyon riski artmakta hem de bunca sıkıntı sonrası elde edilen sonuçlar ne hastayı ne de cerrahını tatmin etmektedir.

Yine toplumumuzda yanlış değerlendirilen bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Biz plastik cerrahlar bazen hastalarımızın sarfettiği " son zamanlarda kilo alıyorum bu yüzden liposuction yaptırmak istiyorum" gibi cümlelerle karşı karşıya kalıyoruz. Bu hastalara liposuction yapmak yine tıbbi bir hata olarak kabul edilir. Çünkü beslenme alışkanlıklarını düzeltmeyen kişiler ameliyat sonrası 6 ay - 1 yıl gibi kısa bir süre sonra yeniden aynı görüntüyle karşımıza çıkmaktadırlar. Önerimiz kontur düzeltme işlemlerinden sonra hastaların kilolarına dikkat etmeleri, kendi başlarına yeterli kontrolü sağlayamıyorlarsa diyetisyen takibine girmeleri şeklindedir.

Kaynak: www.estetikcerrahi.gen.tr

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Estetik Cerrahi Nedir?
Estetik Ameliyatlar ve Ağrı
Estetik Ameliyattan Sonra İz Kalır mı?
Silikonlar Hakkında
Yara, Yanık, Dövme izlerine ne zaman müdahale edilmeli
Estetik ameliyatlar kimler için uygundur
Ameliyat öncesi sonrası resimleri görme
Göğüs büyütücü haplar
Ameliyatsız burun estetiği
Radyofrekans ile Selülit Tedavisi
Medikal estetik yöntemleri faydalı mı
Ameliyat öncesi hazırlıklar
Terlemeyi nasıl önleyebiliriz

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com