Merak Ettikleriniz, Göğüs büyütücü haplar

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Göğüs büyütücü hap işe yarar mı?

Daha dolgun, büyük ve formda göğüsler isteyen ancak ameliyat olmaktan kaçınan ya da başka sebeplerden dolayı meme protezi (silikon) ile büyütme ameliyatı olmaktan çekinen hastalara hap ile göğüs büyütme olayı oldukça cazip gelmektedir. Ancak bugüne kadar hap ile göğüslerini büyütebilen bir hastaya hiç rastlayamadım. Zaten meme büyütme ameliyatı talebi ile bana başvuran hastaların azımsanmayacak bir kısmı önce hap, krem ve benzeri yöntemleri deneyip sonunda ameliyat için geliyorlar.

İçeriğinde düşük doz bitkisel östrojen olduğu iddia edilen hapların kullanımında göğüs büyümesini beklemek hayaldir. Salt ösrojen veya progesteron ile memelerin büyümesi için bu hormonların oldukça yüksek dozda ve uzun süreli kullanılması gereklidir. Ancak yüksek doz ve uzun süreli kullanımda yararlı etkilerden çok vücuttaki hormon dengelerinde bozulma sebebiyle karaciğer fonksiyonlarında bozulmadan tutun adet düzensizliklerine, yumurtalık kistlerine kadar beklenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Kaldı ki göğüs büyütme haplarının içeriğinde yüksek hormon olması ihtimalini vermiyorum. Hormonlar sebebiyle vücutta olan tüm değişiklikler hormon kesilmesiyle kısa zamanda geri döner.

Kimi ürünler de piyasaya girdikleri ilk dönemde reklamlarında zararsız bitkisel östrojen içerdiklerini iddia ederlerken toplumun kısmen de olsa bilinçlenmesi ile artık reklam kampanyalarında kesinlikle östrojen içermekdiklerini iddia ediyorlar. Bu durumda zaten meme üzerine pozitif bir etki olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Acaba formül içeriğini mi değiştirdiler yoksa artık işe mi yaramayacak?

Bu ve benzeri maddelerin %100 doğal ya da bitkisel olduğu iddiaları da yine sn yıllarda ayrı bir reklam yaklaşımı olarak ortaya çıktı. Sanki bitkisel olan her şey zararsız!, diğerleri ise insan sağlığını tehlikeye atıyor. Kaldı ki bu içeriğindeki maddelerin zararsız olduğunu göstermez. Ya da belki de zararsız çünkü zaten herhangi bir etkinliği yok. Özellikle son bir kaç yıl içinde Türkiye'de tüketicilere öyle bir kampanya yapıldı ki herkese bir şeyin doğal ya da bitkisel olmasının o şeyin zararsız olduğu intibasını kazandırıldı. Halbuki sağlığa zararlı olan bir çok madde hatta zehirlerin bir çoğu doğada bulunabilir ya da bitkilerden elde edilebilir.

Piyasada kolayca elde edebileceğiniz bir çok mucizevi ilaç ya da destek ürünlerine sağlık bakanlığı üretim ya da ithalat ruhsatı vermiyor. Çünkü bu ürünlerin içindeki etken maddenin ne işe yarar olduğunu gösteren kesin bilimsel hiçbir veri yoktur.

Günümüzde en basit bir ağrı kesicinin ya da bir antibiyotiğin etken maddesi yıllar süren ve milyonlarca dolara malolan uzun süreli ve çok fazlı çalışmaların sonucu "ilaç" olarak üretilip halk sağlığına sunulur.İlaç statüsüne girmeyen maddelerin satışa sunulabilmesi için sıklıkla uygulanan yöntem Tarım bakanlığından beslenmeyi destekleyici...vs. gibi bir ruhsat almak ve bu şekilde ithalatını serbest hale getirmektir. Burada yine soru işareti olan nokta hiçbir yetkilinin çıkıp halkı bilinçlendirmek anlamında bir çabaya girmemesidir. Ancak yine yakın zamanda bazı zayıflatma ilaçlarından dolayı ölüm vakaları olunca bu maddelerin satışı ve ithalatı durduruldu. televizyon ve diğer basın kanallarında günlerce tartışmaları devam etti. Dikkat ederseniz bu tip ilaçlar (ilaç demeye dilim varmıyor ama..) da doğal ve bitkisel kaynaklıydı.

En basit şekilde kullanmayı düşündüğünüz ürün hakkında internette arama yaparsanız A.B.D ve Avrupa Birliği ülkeleri kökenli internet sitelerinde bu ürünlerine kolay kolay rastlayamazsınız çünkü sağlık konusunda gerekli duyarlılığı gösteren ülkelerde bu ürünleri bulmak, satmak mümkün değil. Hakikaten faydalı ürün olsalar fiziksel görünümleri oldukça düşkün olan insanların yaşadığı bu ülkelerde çok daha büyük bir pazar payı bulurlardı. Zaten sadece Türk sitelerinde satış ve reklamlarını göreceksiniz. Bu tip maddeler için toplum bilinçlendirilmesi dışında ithalat ve kullanımlarının ciddi şekilde kontrol edilmesi gerektiğine inanıyorum.

Kaynak: www.estetikcerrahi.gen.tr

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Estetik Cerrahi Nedir?
Estetik Ameliyatlar ve Ağrı
Estetik Ameliyattan Sonra İz Kalır mı?
Silikonlar Hakkında
Yara, Yanık, Dövme izlerine ne zaman müdahale edilmeli
Estetik ameliyatlar kimler için uygundur
Ameliyat öncesi sonrası resimleri görme
Ameliyatsız burun estetiği
Radyofrekans ile Selülit Tedavisi
Medikal estetik yöntemleri faydalı mı
Ameliyat öncesi hazırlıklar
Estetik ameliyat ile aşı kilolardan kurtulma
Terlemeyi nasıl önleyebiliriz

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com