Vücut Şekillendirme, Erkekte Meme Büyümesi

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Erkekte Meme Büyümesi(Jinekomasti)

Jinekomasti;  erkek memesinin kadın memesi şeklinde büyümesine verilen isimdir. Bu istenmeyen durum çok çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Özellikle ergenlik çağında ( 13-15 yaş ) erkek çocukların büyük çoğunluğunda görülebilir ve yaklaşık %70-90’ı 1-2 sene içinde kendiliğinden geçmekte ve meme normal büyüklüğüne geri dönmektedir. Bu nedenle ameliyat kararı vermeden önce yaklaşık 2 yıl kadar beklemek doğru olacaktır. Ancak erişkin erkeklerde meme kanseri ihtimali hatırda tutulmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Jinekomasti sebepleri içerisinde; bazı ilaçlar, ergenlik çağına geçiş, hormonal düzensizlikler, yaşlanma ve bazı hastalıklar gibi çeşitli nedenleri sayabiliriz. Erkekte meme büyümesine yol açan sebepler arasında hepatit, siroz, akciğer kanseri, diğer bazı akciğer hastalıkları, tiroid hastalıkları, bazı organ kanserleri, testis hastalıkları, eroin ve benzeri uyuşturucu kullanımı, kilo almak veya kas yapmak için kullanılan steroidler ilk akla gelenler olmaktadır. Bu nedenle ameliyat kararı vermeden önce hastanın tiroid ve karaciğer fonksiyonlarını, hormonal profilini ve genel sağlık durumunu değerlendirmek gerekir.Büyüyen erkek memesinin yapısal özelliklerine bağlı olarak; yağlı, glandüler ve basit olmak üzere 3 çeşit jinekomasti vardır. Glandüler tipte büyümeden gerçek meme dokusu, yağlı tipte ise ise yağ dokusu sorumludur.  Erkekte büyük memenin tipinin belirlenmesi kesin olarak patolojik inceleme ile mümkün olsa da ameliyattan önce ultrasonografi veya MRI ile büyük olasılıkla jinekomastinin tipi hakkında bilgi sahibi olunabilir. Jinekomasti hangi tip olursa olsun büyüyen erkek memesinin tedavisi ameliyattır. Ameliyat memenin büyüklüğüne göre lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir.

Glandüler tipte tek başına cerrahi eksizyon veya  liposuction ( vakum yardımı ile yağ alınması ) ile beraber cerrahi eksizyon yapılabilir. Cerrahi eksizyon yapmak için, meme başının renkli kısmı ( areola ) ile normal deri arasında açıklığı yukarı bakan yarım daire veya omega şeklinde kesi yapılmaktadır. Ancak aşırı büyümüş ve belirgin deri fazlalığı ile beraber olan jinekomastide deri dokusunun da çıkarılması gerekir ve değişik kesi teknikleri yapılmaktadır. Bu durumda ise meme etrafında değişik şekil ve miktarda izler kalabilmektedir. Meme büyümesinin sebebi aşırı yağlanma ise bu durumda sadece liposuction ile yağlar alınarak sorun giderilebilir, böyle durumda herhangi bir iz kalmaz.

Kaynak: www.estetiks.net

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Göğüs Büyütme Estetiği
Meme Küçültme
Meme Dikleştirme
Memenin Yeniden Yapılması
Liposakşın (Vakumla Yağ Alma)
Karın Germe Ameliyatı
Kol ve El estetiği
Popo ve Kalça Estetiği
Bacak Şekillendirme

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com