Botoks, Zehirin Mucizevi İlaca Dönüşümü Botox

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Zehirin Mucizevi İlaca Dönüşümü Botox – Botoks

Son yüz yılda botoks cilt gençleştirme tedavilerinde bir çığır açtı.

Botoks konusunda doğru ve yanlış çok bilgiler yazıldı, zaman zaman son yüzyılın en mucizevi ilacı olarak tanımlanırken, zaman zaman şeytani bakışların başlıca nedeni olarak çok suçlandı. Son sözler ve 25 senelik araştırmaların sonuçları ise 8-11 Nisan tari hleri arasında İspanya Madrid’deki Botoks Kongresi’nde konuşuldu. Başta botoksun kaşifleri Dr. Carruthers ve eşi, Dr. Philip Levi ve dünyadaki en iyi ve en fazla botoks yapan 500 kişilik uzman doktor grubunda, Türkiye’den Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ve beş başarılı Türk doktorumuz da davetli idi. Dr. Eczacıbaşı bu kongrede konuşulan ve tartışılan en son yenilikleri sizler için anlattı.

100 milyon dolarlık kampanyanın baş oyuncusu: Botox

İnsanoğlu zehirle güzelleşmeyi ve daha güzel görünmeyi çok eski yıllarda keşfetmiştir. Eski Roma medeniyet döneminde kadınlar güzelavratotu isimli zehirli otlardan elde ettikleri sıvıyı gözlerine damlattıklarını ve bu sayede bir damla sıvının bile göz bebeklerini büyüttüğü ve parlattığı gözlemlenmiştir. Son yüz yılda ise botox cilt gençleştirme tedavilerinde bir çığır açmıştır. Bugüne dek hiçbir estetik yöntem bu denli şöhretli ve popüler olmamıştır. Hele 2000 yılında FDA tarafından onaylanması sonucunda 100 milyon dolarlık kampanyanın gizli baş kahramanı yine botoks estetik ve kozmetik olarak açıklandı,

Allergan firmasının Amerika’da yeni pazarlama ve satış stratejileri ise kozmetik piyasasını alt üst etti, çok şeyler konuşuldu, botox mahkemeleri çıktı, baş manşetlerde yer aldı, dünyanın en ünlü oyuncuları ve tanınmış kişilere TV’de canlı yayında uygulanmalar yapıldı. Ophrah, Madonna ve Türkiye’den Seda Sayan’a hiç çekinmeden milyonlarca kişinin gözleri önünde uygulamalar yapıldı. Kozmetik dünyası botox kremi adı altında değişik kremler üretmeye başladı ama hiç o kadar başarılı olmadı, sonuçta her fırsatta botoks yine aklandı, baş tacı edildi. Son sözler ise Madrid’de konuşuldu. Dr. Eczacıbaşı bu konudaki son yenilikler ve olabilecek alternatif tedavi şekillerini açıkladı. Bu konudaki bazı başlıklar…

Botoxun uzun süreli kullanımı ve tekrarlanmasının hiçbir yan etkisinin olmadığı ve 15 sene boyunca senede 3 kez düzenli uygulanma yapılan kişilerde hiçbir yan etki ve bağışıklık gelişme görülmediği tespit edildi.Uzun süreli kullanımın kesinlikle güvenli olduğu tartışıldı ve kabul görüldü.

* Tek yumurta ikizi olan en az 5 çift kız kardeş üzerinde yapılan 13 senelik çalışmanın sonucu ise senede 3 kez düzenli bir şekilde botox yaptıran kız kardeşlerde senede 2 kez ve daha düzensiz botoks yaptıran o bir kız kardeş grubuna nazaran kardeşlerin ciltleri ve görüntülerinin en az 10 yaş daha genç göründükleri ve yüzlerinde çok daha az sarkma görüldüğü açıklandı.

* Botoxun alın ve saçlı deri bölgesindeki aşırı terlemelerin tedavilerinde en az koltuk altı ve ellerdeki aşırı terleme tedavileri kadar başarılı sonuçlar sağlanacağı gözlemlendi.

* Özellikle kaş ve göz kapaklarında asimetrisi olan kişilerde doğru botoks uygulanması ile bu asimetrilerden büyük ölçüde kurtulabileceği görüldü.

* Göz şekli ve yapısı küçük olan özellikle Asya tipi çekik göz şekline sahip olan kişilerde botox uygulanması ile bir dereceye kadar gözleri büyütebileceği, tedaviden önce ve sonra resimlerinde bariz bir şekilde gözlemlendi ve sonuçlar son derece beğenildi.

* Burun her iki yan tarafındaki kasların aşırı çalışması sonucunda burun üstündeki dikey çizgilerin botoks uygulanması sonucunda geçebileceği, özellikle burun uç kısmı düşük olan ve burunla dudak arasındaki mesafenin çok uzun olmayan kişilerde buruna daha kalkık ve estetik bir görüntü sağlanabileceği tespit edildi.

* Gülmek sonucunda dış etleri çok fazla görünen ve bu görüntüden aşırı rahatsızlık duyan kişilerde botox uygulanması ile bu hoş olmayan görüntüden kurtulabilecekleri gözlemlendi.

* Dudak üstündeki yaşlılık ve sigara çizgilerinin botox uygulanması ile önemli derecede azalabileceği ve rahatlayabileceği,yanlış kişiler tarafından uygulanmalar ise bu bölgede yan etkileri yol açabileceği tartışıldı.

* Dudak alt bölümündeki kasların aşırı derecede faaliyetleri sonucunda dudak uçlarının aşağıya doğru sarkabileceği ve yüze daha yorgun ve yaşlı görüntü verebileceği botoks uygulaması ile bu sorunun önemli bir derecede azalabileceği ve yüze daha genç göstereceği açıklandı.

* Yaşın ilerlemesi ile birlikte özellikle çene bölgesinde kasların aşırı ve kontrolsüzce kasılması nedeni ile konuşurken bölgelerde çukurların oluşabileceği ve bu çukurların çene bölgesindeki botox uygulaması ile geçebileceği önce ve sonra resimleri ile gösterildi.

* Boyun bölgesindeki bant şeklindeki oluşumların botoks uygulanması ile rahatlatabileceği ve bu kaslar rahatlayıp gevşediğinden yüz bölgesindeki sarkmaların toparlandığı ve yüze lifting etkisi sağlanabileceği gözlemlenmiştir.

* Çene bölgesine seri şeklindeki bazı botoks uygulamaların sonucunda yüze hafif bir lifting ve toparlama etkisi sağlayabileceği gözlemlenmiş, yanlış uygulamalar ise yan etkiler verebileceği tartışıldı.

* Boyun bölgesindeki dairesel çizgilerin botox ile açılabileceği,yanlış uygulanmalar ise yutma zorluğu gibi sorunlara yol açabileceği konuşuldu.

* Yüzün bazı bölgelerinde botox ve dolgu maddesi birlikte kullanıldıklarında çok daha başarılı ve yüz güldürücü sonuçlar gözlemlendiği ve botoksun etki süresi da bu sayede uzadığı gözlemlenmiştir. Bu bölgeler arasında özellikle kaş arası ve dudak üstüdeki sigara çizgileri yer alıyor. Çok derin çizgilerde botoks uygulanması ile çizginin % 70 geçeceği ve geriye kalan çizgi dolgu maddesi ile doldurulduğunda botoxun etkisinin en az 8 aya kadar uzayabileceği tespit edilmiş.

* Botox’un özellikle migren, baş ağrısı, gözdeki şaşılık, göz çevresindeki tikler, asimetri, yüz felci, nörolojık hastalıklar, bazen meme kaldırma tedavisinde de bir o kadar popüler olduğu ve başarılı sonuçlar sağlanacağı gözlemlenmiş.

* Botoks ‘a özellikle Amerika’da kadınlarda olduğu kadar erkekler tarafından da çok büyük rağbet görüldüğü ve erkeklerde de çok başarılı sonuçlar sağlandığı gözlemlenmiştir. Piyasaya hiçbir botoks etkili kremin hiçbir zaman botoxa benzer bir etki sağlanmadığını ve ancak cildin en üst tabakasının yumuşatabileceği, hiçbir şekilde kırışıklıkları geçiremeyeceği tartışıldı ve onaylandı.

Kaynak : www.ekolay.net

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Botox Uygulamaları
Cilt Estetiği
Botox Hakkında Soru ve Cevaplar
Botoks Hakkında Bilmedikleriniz
Botox mu Yaptırmalı Dolgu mu ?
Botoxla Gençleşmenin Binbir Mucizesi
Botoks ile Dimdik Göğüsler
Aşırı Terlemeye Etkin Çözüm

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com