Cilt Sorunları - Terleme, Aşırı terleme tedavisi

Estetik ve Cilt Bakımı Estetik Anasayfa Estetik Estetik Öncesi Sonrası Estetik ve Ciltbakımı Videoları Estetik Fiyat ve Ücretleri Estetik İletişim Bilgileri

CİLT BAKIMI

       Bölgesel Tüylenme
       Cilt Kuruluğu ve Tedavisi
       Cilt Bakımı
       Cilt Kanseri
       Kırışıklık
       Botoks
       Cilt Hastalıkları
       Cilt Lekeleri
       Solaryum
       Selülit Sorunu
       Yaşa Göre Cilt Bakımı
       Lazer Epilasyon
       Sağlıklı Bronzlaşma
       Cilt Temizliği
       Cilt Sorunları - Terleme
       Sivilce Tedavisi
       Siğil ve Nasır Tedavisi
       Dövme ve Piercing
       Liposuction (Yağ Alma)
       Makyaj ve Sırları
       LPG ile selüloit tedavisi
       Bitkilerle Cilt Bakımı
dis hekimi

SAÇ BAKIMI

       Saç Dökülmesi
       Saç Ektirme
       Saç Boyama
       Kaynak Saçlar
       Yüz Şekline Uygun Saç Biçimi
       Bitkilerle Saç Bakımı
       Kalıcı Saç Düzleştirme
       Perma ile İlgili Her Şey
       Saç Bakımının İncelikleri
       Saç Mezoterapisi
dis hekimi

ESTETİK

       Merak Ettikleriniz
       Çene Cerrahisi
       Ameliyatsız Estetik
       Doğumsal Bozukluklar
       Vücut Şekillendirme
       Yüz Bölgesi Estetiği
       Estetik Ameliyatlar
dis hekimi

FAYDALI LiNKLER

  Epilasyon 
  Lazer Epilasyon 
  Varikosel Ameliyatı 
  www.iremkaradede.com 
dis hekimi
   

Aşırı terleme nasıl tedavi edilir?

Tabiî ki öncelikle hastamızda aşırı terlemenin olup olmadığını tespit etmemiz, bunun için de aşırı terlemeyi tanımamız gerekiyor. Bir takım testlerle aşırı terlemenin tespiti yapılabilir. El, ayak ya da koltuk altındaki local terleme rahatsızlıklarında ilk olarak local terleme kremlerini tavsiye ediyoruz. Bu kremlerin içerisinde bulunan maddeler terlemeyi önlemeye yönelik, fakat başarı oranları çok yüksek değil.

Aynı maddelerden, az miktarda da olsa, deodorantların içerisinde de var. İlk önce en basit ve en ucuz yöntemi denemek gerekirse, etkili olmasa bile ilk denenmesi gereken şey terleme kremlerinin kullanılmasıdır. Bu şekilde başarı sağlayamadığımız local terleme rahatsızlıklarının tedavilerinde “iyonto forez”  dediğimiz bir tedavi yöntemini kullanıyoruz. Iyonto forez yönteminde local bölgelere minimum düzeyde elektrik akımı uygulayarak iyon transferini değiştiriyoruz. Verdiğimiz iyon akımı local olarak terlemeyi durduruyoruz.

8 seans boyunca hastamız tedavi edilmesi gereken bölgeyi, örneğin ellerini, 15 – 20 dakikalık süre boyunca su dolu bir kabın içerisinde bekletiyor ve bu esnada elektrik akımı uyguluyoruz. 7-8 seans sonunda rahatlama sağlanıyor. Hatta bu cihazların ev kullanım modelleri de var. Hastamız rahatsızlığının tekrar ortaya çıkmaması için belli aralıklarla tedaviyi evlerinde kendi kendilerine gerçekleştirebilirler. Bu yöntemde başarı oranı yüzde 70-80’dir.
Bir diğer yöntem de botox enjeksiyonudur. Etkisi yaklaşık 8 – 10 ay kadar devam eder. Sempatik sinir uçlarında, aşırı terlemeye neden olan maddenin salınımını engelliyoruz. Biraz acılı bir yöntem olmasına rağmen, seans gerektirmediği için bir kerede bir yıl süreyle terlemeyi giderme şansına sahip oluyoruz.

En son düşünülmesi gereken tedavi ise cerrahi yöntemdir. Geçtiğimiz yıllarda bu yöntem çok daha zordu. Şu anda endoskobik olarak, yani küçük bir boru ile göğüs içerisine girilerek, sempatik sinir sisteminin kökünü haraplamak şeklinde bir tedavi yapılıyor. Böylece aşırı terleme problemi çözülebiliyor. Ama sonuçta cerrahi bir yöntem olduğu için bir takım sinir komplikasyonları, nadiren de olsa bir takım küçük felçler de görülebiliyor (çok çok nadiren). Ya da cerrahi tedavi el terlemesi için kullanılırken, koltuk altında terleme başlayabiliyor. Ama vakada diğer tedavi yöntemlerinden hiçbiri cevap vermemişse cerrahi yöntem kullanılabilir. Tabi genel terlemelerde de hormon hastalıkları ile konsültasyon istemek gerekir. Terlemenin sebebi ne olabilir, bir iç hastalık belirtisi mi diye bakmak gerekir.

İLGİLİ DİĞER KONULAR

Aşırı terlemenin sebepleri
Aşırı terlemenin tedavisi
Vücut neden terler?
Botoksla terleme tedavisinin yan etkileri var mı
Terleme tedavisinde botoks kullanımı
Koltukaltı ve boyun terlemesi
Avuç içi ve ayak tabanı terlemeleri tedavisi
Kimler daha çok terler
Terleme Sorunu
Aşırı terleyen sırt ve göğüsler

dis hekimi
 
www.teknoakademi.com